РІДНА МОВА. ПІДРУЧНИК ДЛЯ 7 КЛАСУ

Підручник-переможець  Всеукраїнського конкурсу підручників є концептуальним продовженням системи підручників нового покоління, в основі якої – спеціальна розробка педагогічних функцій усіх елементів, спрямованих на формування стійких компетенцій мовної особистості, розвиток творчих навичок. Навчальну книжку підготовлено з урахуванням вимог особистісно орієнтованого навчання. У підручнику реалізовано діяльнісно-комунікативний підхід до навчання мови. Дидактичний матеріал формує громадянську компетентність, відтворюючи образ України – стародавньої й вічно юної, цікавої розмаїтістю своїх регіонів, та все ж єдиної, соборної і тим ще більш прекрасної. Підручник пройшов апробацію і затверджений МОН України як стабільний.
Текст підручника
Підручник перевидано в 2011 році

Людство стоїть на порозі змін. Об»єднань мережею Інтернету, воно змінюєзасоби передавання, сприймання, створення інформації, а відтак і систему освіти. Головним у навчанні стає вміння саморозвиватися, самовдосконалюватися впродовж усього життя. Мета підручника – допомогти семикласникам цього навчитися. Навчальна книжка формує в школярів власний, оригінальний стиль мислення, навчає наполегливості й самостійності в здобутті знань.
Подані в підручнику вправи та завдання розраховані на різний рівень мотивації навчання: це завдання підвищеної складності, для інтерактивного навчання, міжпредметні завдання, завдання для тих, хто товаришує з комп’ютером, хто любить мріяти та фантазувати, хто хоче навчитися мислити самостійно. Виконання вправ потребує застосування прийомів дослідницької діяльності, залучення різних джерел інформації. Такий підхід розвиває здатність учня бути співтворцем навчально-виховного процесу, готує до багатовимірного щоденного користування мовою.
Свідомому вибору життєвого шляху, підготовці до профільної освіти сприяють нові види завдань: для тих, хто готується жити в інформаційному просторі, проектна діяльність, профорієнтаційні завдання.