РІДНА МОВА. ПІДРУЧНИК ДЛЯ 9 КЛАСУ

Зважаючи на те, що для засвоєння курсу української мови 9 клас є підсумковим, підручник-переможець  Всеукраїнського конкурсу підручників має узагальнювальний характер, даючи можливість школярам навчитися застосовувати мовну теорію у практиці живого спілкування – у всіх видах мовленнєвої діяльності. Цьому сприяє потужне «Довідкове бюро», у якому зібрано узагальнювальні таблиці й пам’ятки, різноманітні словники (тлумачний, термінологічний, фразеологічний, словничок популярних іншомовних виразів, що традиційно вживаються мовою оригіналу), приклади тестових завдань, рубрика «Усне мовлення: тренінг спілкування».
Підручник перевидано в 2011 роціГуманістичному навчанню мови та формуванню учнівської самосвідомості допомагає рубрика «До вашого портфоліо». За задумом авторів, мовне портфоліо дев’ятикласника матиме форму збірки найбільш вдалих творчих робіт (творів різних жанрів і стилів, творчих проектів, текстів наукових повідомлень, рефератів тощо). Мовне портфоліо є особистісно зорієнтованою формою роботи, спрямованою на виявлення та розвиток індивідуальних здібностей  учня.
Вивчаючи державну мову, дев’ятикласники чимало дізнаються про долі своїх чудових земляків, витвори їхніх працьовитих рук і щирих сердець. Українську мову творили і творитимуть мільйони людей, які жили, живуть і житимуть на нашій землі. У підручнику показано українців – серйозних і усміхнених, мрійливих і суворих, вірних традиціям і схильних до новацій. Підручник переконує, що саме з наших переконань і знань, мрій і справ, буднів і свят складається і складатиметься доля Української держави – сьогодні, завтра і завжди.
У підручнику широко представлено мистецьку творчість Тараса Шевченка, що має сприяти розвитку міжпредметних зв’язків і допомогти у вивченні курсу української літератури у 9 класі.
Основна ідея художньої концепції підручника така: гармонійно об’єднавши зміст і форму, впливати на різні сфери сприйняття дійсності підлітком, розвивати нього образне художнє мислення.