РІДНЕ СЛОВО, 5 КЛАС. ПОСІБНИК З РЗМ ДЛЯ УЧНІВ

Глазова О.П. Косян Т.В. Рідне слово, 5 клас. Посібник з розвитку зв’язного мовлення для учнів. – Київ: Магістр-S, 1997. – 62 с.
ISBN 966-557-052-8
Текст посібника
У посібнику зібрано й систематизовано матеріал, який п’ятикласники вивчають на уроках розвитку зв’язного мовлення, подано теоретичні положення та вправи практичного характеру.
Цікаво, що книжка повністю відповідає вимогам чинної сьогодні програми. Вона дає дітям чітке уявлення про спілкування, ознайомлює з його основними правилами, а ще навчає діалогічного й монологічного мовлення. Посібник дає знання про текст, типи і стилі мовлення, готуючи до опанування такої хитрої штуки, як актуальний синтаксис (актуальне членування речення: «відоме» і «нове» в реченнях тексту). Автори книжки чи не вперше (див. дату видання) розробили ситуативні вправи – їх подано в рубриці «Спілкуймося правильно!» (тематика: «Привітання і прощання», «Розмова по телефону», «У бібліотеці», «На пошті»). Виконуючи такі вправи, п’ятикласники привчатимуться враховувати ситуацію спілкування, підлаштовуватимуться під чотири фази мовленнєвого акту, привчатимуться доречно вживати етикетні формули, вправлятимуться в доборі відповідної до умов і мети спілкування лексики. Рубрика містить вкрай необхідні дітям цього віку зразки діалогів.