Глазова О.П. Рідна мова. 11 клас: Плани-конспекти уроків

Глазова О.П. Рідна мова. 11 клас. Плани-конспекти уроків. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2003. – 272 с
ISBN 966-679-739-9
Глазова О.П. Рідна мова. 11 клас. Плани-конспекти уроків. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2007. – 279 с. – (Майстер-клас).
ISBN 966-08-1831-6
Текст посібника: 1 семестр
Текст посібника: 2 семестр
Посібник містить детальні поурочні плани для навчання одинадцятикласників української мови. Головна цінність планів, яких так багато сьогодні на ринку, полягає в ретельно сформульованій меті кожного уроку і, відповідно, в належному кожного з уроків структуруванні. Методика тут застосована класична, уроки послідовно охоплюють усі аспекти навчально-виховного процесу: засвоєння ЗУНів (знань, умінь та навичок), узагальнення та систематизацію вивченого, а також контроль і корекцію знань у процесі навчання. У кожному з планів показано хід навчальної роботи, зафіксовано кожен з етапів уроку, викладено зміст питань і завдань для організації пізнавальної діяльності одинадцятикласників, перевірки й корекції здобутих ними знань, конкретизовано зміст домашніх завдань. Структура уроків, зміст і послідовність пропонованих методів і прийомів навчання відповідають рівневі пізнавальної активності та віковим особливостям учнів 11 класу.

У посібнику подано детальні плани уроків РЗМ (розвитку зв’язного мовлення), основне завдання яких – удосконалення текстотворчих умінь на основі засвоєних упродовж попередніх років навчання текстологічних знань. Текстотворчі вміння «шліфуються» у процесі роботи над усними й письмовими переказами та творами різних жанрів, типологічних значень і стилів.
Посібник містить тексти для диктантів, тестові завдання для тематичного контролю мовних знань і вмінь, ситуативні вправи для навчання усного діалогічного мовлення, тексти для переказів різних видів, тексти для аудіювання та читання мовчки із тестовими до них завданнями.
Кількість поданого до кожного з уроків дидактичного матеріалу свідомо збільшено, тож учителю буде з чого вибирати.
Для вчителів-словесників та студентів педагогічних ВНЗ.