РІДНЕ СЛОВО, 6 КЛАС: ПОСІБНИК ІЗ РЗМ ДЛЯ УЧНІВ

Глазова О.П. Косян Т.В. Рідне слово, 6 клас: Посібник з розвитку зв’язного мовлення для учнів. – Київ: Магістр-S, 1997. – 71 с.
ISBN 966-557-053-6
Текст посібника
У посібнику зібрано й систематизовано матеріал, який шестикласники вивчають на уроках розвитку зв’язного мовлення, подано теоретичні положення та вправи й завдання практичного характеру.
Цікаво, що книжка повністю відповідає вимогам чинної сьогодні програми. Посібник дає знання про текст, типи і стилі мовлення, готуючи до опанування такої хитрої штуки, як актуальний синтаксис (актуальне членування речення: «відоме» і «нове» в реченнях тексту). Книжка дає дітям чітке уявлення про спілкування, а ще навчає не лише монологічного, а й діалогічного мовлення. Автори книжки чи не вперше (див. дату видання) розробили ситуативні вправи – їх подано в рубриці «Спілкуймося правильно!» (тематика: «У театрі», «Подорож. На вокзалі», «Наша квартира. Наша кімната», «В універмазі. У магазині готового одягу»). Виконуючи такі вправи, шестикласники привчатимуться враховувати ситуацію спілкування, привчатимуться доречно вживати етикетні формули, вправлятимуться в доборі відповідної до умов і мети спілкування лексики. Рубрика містить вкрай необхідні дітям цього віку зразки діалогів.
Тексти для вправ дібрано з усної народної творчості, творів класиків української літератури і сучасних письменників. Система поданих у посібнику вправ готує шестикласників до самостійної роботи над твором розповідного характеру, твором-описом (природи та приміщення) і твором-роздумом. Посібник містить тексти для усних і письмових переказів.
Книжку адресовано шестикласникам Учителям вона суттєво допоможе в підготовці уроків розвитку зв’язного мовлення.